Champions Club Karate a cucerit al doilea trofeu din acest an

Articolul a fost vizualizat de 1,321 ori

Champions Club Karate a participat la Cupa Masibo 2015, unde a cucerit al doilea trofeu din acest an. A obţinut poziţia secundă în clasamentul pe Cluburi. La competiţie au participat 23 de cluburi şi peste 400 de sportivi.

karate

Clubul hunedorean a câştigat peste 70 de medalii, fiind depăşit în clasamentul general doar de CSM Jiul Petroşani, organizator al acestui eveniment. Mulţumim sportivilor şi antrenorilor Adrian Creţu şi Andreea Potcovel, părinţilor sportivilor, Farmaciei Revitalia şi Festimani Comprest pentru susţinerea financiară şi, nu în ultimul rând, antrenorilor Sorin Avram (Empi Brad) şi Garbau Teodor (Kihon Deva) pentru implicarea şi sprijinirea minunatei familii Champions Club Karate. Şi domnul Anişor Pârva, director la Colegiul Emanuil Gojdu, a fost alături de noi.